Odpowiedź :
Odpowiedź:
Pole kuli ziemskiej
P = 4πr² = 4π•6370² = 4π•40 576 900 =
= 162 307 600π km² = 509 903 933,084 km²,
gdzie przyjęto π = 3,14159
Objętość kuli ziemskiej
V = (4/3)πr³ = (4/3)π•6370³ = (4/3)π• 258 474 853 000 =
= 258 474 853•10³•(4/3)π = 344 633 137,(3)•10³π km³ =
= 1 082 696 017,91•10³ km³
gdzie przyjęto π = 3,14159
Szczegółowe wyjaśnienie:
Pole kuli ziemskiej
P = 4πr² = 4π•6370² = 4π•40 576 900 =
= 162 307 600π km² = 509 903 933,084 km²,
gdzie przyjęto π = 3,14159
Objętość kuli ziemskiej
V = (4/3)πr³ = (4/3)π•6370³ = (4/3)π• 258 474 853 000 =
= 258 474 853•10³•(4/3)π = 344 633 137,(3)•10³π km³ =
= 1 082 696 017,91•10³ km³
gdzie przyjęto π = 3,14159