👤

Bartek przejechał na rowerze trasę o długości 800m w czasie 4 minut Oblicz średnią prędkość jaką uzyskał Bartek na tej trasie Wyraź ją w km/h.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

4minuty=800m

1minuta=200m

60minut=12000m

1h=12000m

12000m=12km

12km/h

bartek jechal z prędkością 12km/h

Odpowiedź:

12 km/h

Szczegółowe wyjaśnienie:

Skoro przejechał 800 metrów w ciągu 4 minut tzn., że w ciągu 1 minuty przejedzie 800 : 4 = 200 m,

W ciągu 1 h czyli 60 minut przejedzie 60 · 200 = 12000 m

1 000 m =  1 km

12 000 m = 12 km

czyli prędkość w km/h wynosi 12