👤

Piotr kupił 1 kg gruszek, 2 kg pomarańczy i 2 kg jabłek za łączną kwotę 120 złotych. Jeśli gruszki kosztuje dwa razy więcej niż pomarańcze, a jabłka trzy razy więcej niż pomarańcze, to ile kosztuje kilogram każdego z tych owoców?