👤

Oblicz pracę jaką wykonano podczas przesuwania ciała o 3m jeśli siła jaka działała na ciało miała wartość 4 N i działała w tą samą stronę, w którą przesunęło się ciało.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wypisujemy nasze dane:

[tex]s=3m[/tex]

[tex]F=4N[/tex]

Szukane:

[tex]W=?[/tex]

Wzór na pracę to:

[tex]W=F*s[/tex]

Podstawiamy nasze dane do wzoru:

[tex]W=4 * 3 = 12J[/tex]

W razie pytań pisz kom :D