👤

Jaki prąd płynie przez przewodnik o oporze 300Ω, a jaki przez przewodnik 600Ω, gdy każdy z nich podłączymy do ogniwa 1,5V?.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

I=  0,005A          I= 0,0025A

Wyjaśnienie:

U=I*R =====> I=U/R

I=1,5/300=0,005A

I=1,5/600=0,0025A