👤

policz masę próbki tlenku siarki (VI) SO3 w której znajduję się 0,125 mola i jego cząsteczek. Potrzebne na jutro dam najj ​​

Odpowiedź :

Mso3 =80g/mol

1mol-80g/mol

0,125mola-x

x=10g/mol

1mol= 6.02*10^23

0.125-x

x= 7,525*10^22