👤

policz masę próbki tlenku siarki (VI) SO3 w której znajduję się 0,125 mola i jego cząsteczek. Potrzebne na jutro dam najj ​​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

1.obliczamy masę próbki:

M SO3= 32g/mol + 48g/mol = 80g/mol

       1molSO3------80g

       0,125mola--   x

              x=10 g SO3

2. obliczamy ile to czasteczek;

          80g SO3----- 6,02*10^23

           10gSO3 -----        X

                 X= 0,753* 10^?23 cząsteczek