Odpowiedź :
Odpowiedź:
Cu2O stosunek masowy
m Cu2 = 2*64 = 128u
m O = 16u
128:16 = 8:1
skład procentowy:
m Cu2O = 128u + 16u =144u
144u ---> 100%
128u ---> x%
x= (128*100)/144 = 88%
Skład procentowy wynosi 88% miedzi i 12% tlenu
NO2 stosunek masowy
m N = 14
m O2 = 2*16 = 32
14:32 = 7:16
skład procentowy
m NO2 = 14 + 32 = 46 u
46 u ---> 100%
14 u ---> x%
x=(14*100)/46 = 30,4%
Skład procentowy wynosi 30,4% azotu i 69,6 % tlenu
mCu2O=2*63,5u+16u=143 u
Stosunek masowy:
mCu:mO=127:16
Skład procentowy:
127u---x%
143u---100%
x=88,81%Cu
100%-88,81%=11,19%O
mNO2=14u+2*16u=46u
Stosunek masowy:
mN:mO=14:32=7:16
Skład procentowy:
14u---x%
46u---100%
x=30,43%N
100%-30,43%=69,57%O