👤

6 Pojazd poruszał się ruchem jednostajnie przyśpieszonym z przyśpieszeniem 3m\s2. Oblicz jaką prędkość uzyskał ten pojazd w ciągu 6 sekund, przy założeniu, że jego prędkość początkowa była równa zero

.


Odpowiedź :

Dane:

Vo = 0

a = 3m/s²

t = 6s

Szukane:

V = ?

Wzór:

[tex]a = \frac{V}{t} | \times t \\ V = a \times t[/tex]

Obliczenia:

[tex]V = 3 \frac{m}{ {s}^{2} } \times 6s = 18 \frac{m}{s} [/tex]