👤

Po podłączeniu przewodnika o oporze 1,5 omów do napięcia 75 V stwierdzono, że przez ten przewodnik popłynął prąd o takim samym natężeniu, jak natężenie prądu płynącego przez drugi przewodnik, który podłączono do napięcia 50V. Oblicz natężenie prądu płynącego przez drugi przewodnik oraz jego opór.

Odpowiedź :

Dane:
R₁ = 1,5 omów

U = 75 V

Szukane:
I = ?

R₂ = ?

R=[tex]\frac{U}{I}[/tex] czyli I=[tex]\frac{U}{R}[/tex]

I=[tex]\frac{75 V}{1,5 }[/tex]=50 A

R₂=[tex]\frac{50V}{50A}[/tex]=1 Ω

Liczę na naj!