👤

Pole trapezu jest równe 20cm^2 (20cm kwadratowych), a odcinek łączący środki ramion trapezu ma ma długość 4. Wysokość tego trapezu jest równa:
A) 4/3 B) 4/5 C) 3/4 D) 3/5


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a,b= dł. podstaw

k= dł. odcinka łaczacego środki ramion =4

k= 1/2( a+b)

h= wysokosc = ?

P= 1/2* ( a+b) *h= k*h

20=4*h

h= 5 cm

Szczegółowe wyjaśnienie:

Go Studier: Inne Pytanie