👤

PILNIE

Zad 1

Ile cukru trzeba rozpuścić, aby otrzymać 125g 32%roztworu?


Zad 2

Oblicz Co roztworu ,składającego się z 350g wody i 48g soli

Kl 2 zawodowa Podręcznik "To jest chemia 2 "
Zadania brak w podręczniku dlatego nie podaję działu


Odpowiedź :

32g - 100g

xg    -   125g

x = 40g

Trzeba rozpuścić 40g cukru.

Mr = 350g + 48g = 398g

398g -  100%

 48g  -   Co

Co= 12,06%