👤

Oblicz wartość siły wyporu działającej na całkowicie zanurzoną w nafcie kostkę sześcienną o objętości 600cm3. Gęstość nafty to 800 kg/m3

Odpowiedź :

[tex]Dane:\\V = 600 \ cm^{3} = 0,0006 \ m^{2}\\d = 800\frac{kg}{m^{3}}\\g = 10\frac{N}{kg}\\Szukane:\\F_{w} = ?\\\\Rozwiazanie\\\\F_{w} = d\cdot g\cdot V\\\\F_{w} = 800\frac{kg}{m^{3}}\cdot10\frac{N}{kg}\cdot0,0006 \ m^{3}\\\\\boxed{F_{w} = 4,8 \ N}[/tex]