Odpowiedź :
Odpowiedź:
R - rezystancja żarówki = 10Ω
U - napięcie zasilające = 6V
I - prąd płynący przez żarówkę = U : R = 6V : 10Ω = 0,6A
Odpowiedź:
R - rezystancja żarówki = 10Ω
U - napięcie zasilające = 6V
I - prąd płynący przez żarówkę = U : R = 6V : 10Ω = 0,6A