Zadanie 5. (0-1)
Hania kupiła w sklepiku gumę do żucia miętową i owocową i zapłaciła 15,50 zł. Jedno opakowanie
gumy do żucia miętowej kosztowało 3 zł, a owocowej 3,50 zł. Hania kupiła o 3 opakowania gumy
miętowej więcej niż owocowej.
Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.
Jeśli liczbę opakowań gumy miętowej oznaczymy przez x, to podane zależności opisuje równanie:
A. 3(x+3) + 3,50x = 15,50
B. 3(x - 3) + 3,50x = 15,50
C. 3x + 3,50(x+3) = 15,50
D. 3x + 3,50(x – 3) = 15,50
