Odpowiedź :
Dane z zadania:
F = 0,75 N
s = 1,4 m
Wzór:
W [ J ] = F [ N ] · s [ m ]
Rozwiązanie:
W = 0,75 N · 1,4 m = 1,05 J
Odp. Praca wykonana przy przesuwaniu klocka jest równa 1,05 J.
Dane z zadania:
F = 0,75 N
s = 1,4 m
Wzór:
W [ J ] = F [ N ] · s [ m ]
Rozwiązanie:
W = 0,75 N · 1,4 m = 1,05 J
Odp. Praca wykonana przy przesuwaniu klocka jest równa 1,05 J.