👤

oblicz częstotliwość fali elektromagnetycznej w prozni jezeli wiadomo ze jej dlugosc wynosi 2mm 20punktow

Odpowiedź :

Odpowiedź:

150 GHz = 150 000 000 000 Hz

Wyjaśnienie:

Równanie zależności długości i częstotliwości fali

L = V/f

L - długość fali; V - prędkość ; f - częstotliwość

f= V/L

Prędkość fali elektromagnetycznej w próżni jest stała i równa prędkości światła c = 300 000 km/s

f= 300 000 km/s / 0,000002 km (2 mm) = 150 GHz