Odpowiedź :
Odpowiedź:
Obliczamy 20% z kwoty brutto
Użyjmy do tego proporcji
[tex]4200 - 100\%\\x - 20\%[/tex]
Mnożymy na krzyż
[tex]x = \frac{4200 \cdot 20}{100} = 840[/tex]
Następnie obliczamy 18% z kwoty brutto
[tex]4200 - 100\%\\x - 18\%\\\\x = \frac{4200 \cdot 18}{100} = 756[/tex]
Czyli razem mamy
[tex]840 + 756 = 1596[/tex]
i taka kwota została potrącona z kwoty brutto czyli netto otrzymujemy
[tex]4200 - 1596 = 2604[/tex]
i tyle wynosi wynagrodzenie netto
Szczegółowe wyjaśnienie: