👤

Za trzy jednakowe koszulki sportowe i jedne spodnie zapłacono 185 zł, a za jedną taką samą
koszulkę i takie same spodnie trzeba zapłacić 111 zł.
Oceń prawdziwość zdań. Wybierz P, jeśli zdanie jest prawdziwe, albo F - jeśli jest
fałszywe.
Cena spodni jest dwukrotnie wyższa od ceny jednej koszulki.
P F
Za trzy koszulki zapłacono ponad 120 zł.
P F


Odpowiedź :

Odpowiedź:

185zł - 111zł = 74zł : 2 = 37 zł

jedna koszulka: 37 zł

111zł - 37zł = 74 zł

cena spodni: 74zł

1. Cena spodni jest dwukrotnie wyższa od ceny jednej koszulki: Prawda

ponieważ 74zł: 2 = 37 zł

2. Za trzy koszulki zaplacono ponad 120 zł: Fałsz

ponieważ 3 * 37zł = 111 zł