Odpowiedź :
Odpowiedź:
V - objętość = 75 cm³
H - wysokość = 9 cm
V = 1/3 * Pp * H
3V = Pp * H
Pp - pole podstawy = 3V : H = 3 * 75 cm³ : 9 cm = 225 cm³ : 9 cm =
= 25 cm²
W podstawie ostrosłupa jest kwadrat on boku "a"
a - krawędź podstawy
Pp = a²
a = √Pp = √25 cm = 5 cm
Odp: Krawędź podstawy ma długość 5 cm