👤

BŁAGAM SZYBKOOO!!!!

Oblicz jaki ładunek elektryczny przepłynie przez przewodnik w czasie 5 s jeżeli natężenie prądu elektrycznego ma wartość 3A.

PROSZĘ O OBLICZENIA !<33


Odpowiedź :

Dane:

t = 5s

I = 3A

Szukane:

q = ?

Wzór:

[tex]I = \frac{q}{t} | \times t \\q = I \times t[/tex]

Obliczenia:

[tex]q = 3 \times 5 = 15C[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie