👤

Ola idzie do szkoły z prędkością 3/2 m/s. dom Oli jest odległy od szkoły 0,9 km, o której godzinie Ola musi wyjść z domu aby zdążyć do szkoły na godzinę 8:00?
potrzebuje to na dzisiaj !


Odpowiedź :

Odpowiedź:

3/2 m/s = 1,5 m/s

0,9km = 900m

900m:1,5 m/s = 600s

600s = 10 min

8:00-10min= 7:50

odp. Ola musi wyjść z domu o 7:50.

Mam nadzieje że pomogłam♡

Go Studier: Inne Pytanie