Odpowiedź :
mC7H14= 7*12u + 14*1u= 98u
%C= (mC÷mC7H14)*100%= (7*12u÷98u)*100%= 85,71%
%H= (mH÷mC7H14)*100%= (14*1u÷98u)*100%= 14,29%
mC7H14= 7*12u + 14*1u= 98u
%C= (mC÷mC7H14)*100%= (7*12u÷98u)*100%= 85,71%
%H= (mH÷mC7H14)*100%= (14*1u÷98u)*100%= 14,29%