Odpowiedź :
V1=30 km/h
s1=20 m
V2=60 km/h
s2=?
Przy założeniu, że sampochód w obu przypadkach hamuje z takim samym opóźnieniem:
Vk=0
a=(Vk-V1)/t1
a=-V1/t1
s1=V1·t1+0,5·a·t1²
s1=0,5·V1·t1
t1=(2·s1)/V1
a= - V1²/(2·s1)
a= - V2/t2
t2= - V2/a
t2=(2·V2·s1)/V1²
s2=V2·t2+0,5*a*t2²
s2=0,5·V2·t2
s2=(0,5·V2·2·V2·s1)/V1²
s2=(V2²·s1)/V1²
s2=(60²*20)/30²
s2=80 m