Proszę jak najszybciej daje najjjjj

Odpowiedź:
pole jednego klocka 42:3=14
P=2×1+4×x=14
4x=12/:4
x=3
wysokość jednego klocka to 3 cm czyli wysokość bryły to 9cm
V=Pp×h
V=1×9=9(cm³)
Szczegółowe wyjaśnienie: