Odpowiedź :
a) w dół
b)nieruchoma:
Q=m1*g= 90kg*10m/s^2= 900N
poruszająca się:
Q=m2*g=70kg* 10m/s^2= 700N
c)
Q=700N
Q=mg - ma
ma= mg-Q
a= (mg-Q) /m=(90kg*10m/s^2 -700N)/90kg= 2,22m/s^2
a) w dół
b)nieruchoma:
Q=m1*g= 90kg*10m/s^2= 900N
poruszająca się:
Q=m2*g=70kg* 10m/s^2= 700N
c)
Q=700N
Q=mg - ma
ma= mg-Q
a= (mg-Q) /m=(90kg*10m/s^2 -700N)/90kg= 2,22m/s^2