👤

3. W turnieju szachowym rozegrano 55 partii (systemem „każdy z każdym" ), w którym uczestników było:

A. 7 B. 10 C. 11




Odpowiedź :

Odpowiedź:

n= liczba uczestników

n*(n-1)/2  =  55      /*2

n²-n -110=0                   Δ= 1+ 4*110=441            √Δ=21

n∈N+               n1=( 1-21)/2  = sprzeczne [ l. ujemna]

n= ( 1+21)/2= 11        odp. c

Szczegółowe wyjaśnienie: