👤

szybkoo mega potrzebne​

Szybkoo Mega Potrzebne class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Energia wynosi 2500J

Wyjaśnienie:

Dane                                                              Szukane

m = 50 kg                                                        [tex]E_{k} =?[/tex]

V = [tex]10\frac{m}{s}[/tex]

[tex]E_{k} =\frac{m*V^{2} }{2}[/tex] = [tex]\frac{50kg*( 10\frac{m}{s} )^{2} }{2}[/tex]= 25 kg *100 [tex]\frac{m^{2} }{s^{2} }[/tex] = 2500 J

Go Studier: Inne Pytanie