👤

4 1.Kasia kupiła 40 dag sera po 36 zł za kilogram i kg pomidorów po 16 zł za kilogram. Ile zapłaciła za zakupy? ​

Odpowiedź :

Ser 0,4 kg * 36 zł/kg = 14,40 zł
Pomidory 1 kg * 16 zł/kg = 16 zł
Razem 14,40 zł + 16 zł = 30,40 zł

Odpowiedź:

36 zł * 0,40 dag = 14,40 zł ------ tyle kosztował ser

16 zł * 1 kg = 16 zł  ----- tyle kosztowały pomidory

14,40 zł + 16 zł = 30,40 zł ------ tyle zapłaciła za zakupy