Jaką wynosi długość fali jeżeli prędkość wynosi 3m/s a okres 2s

Odpowiedź:
Długość fali wynosi 6 metrów.
Wyjaśnienie:
V=3[tex]\frac{m}{s}[/tex]
T = 2s
λ = ?
λ=V×T
λ = 3[tex]\frac{m}{s}[/tex]×2s=6m