Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 2cm
Pp=a²√3/4=2²√3/4=√3
h= dł. krawedzi bocznej= 3 cm
Pb= 3*a*h=3*2*3=18
Pc= 2*Pp+Pb= 2*√3+18=2(√3+9)cm²
V= Pp*h= √3*3=3√3cm³
suma dł. krawedzi= 6a+3h= 6*2+3*3=12+9=21cm
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
a= dł. krawedzi podstawy= 2cm
Pp=a²√3/4=2²√3/4=√3
h= dł. krawedzi bocznej= 3 cm
Pb= 3*a*h=3*2*3=18
Pc= 2*Pp+Pb= 2*√3+18=2(√3+9)cm²
V= Pp*h= √3*3=3√3cm³
suma dł. krawedzi= 6a+3h= 6*2+3*3=12+9=21cm
Szczegółowe wyjaśnienie: