👤


Zad.2. Z jaką średnią prędkością jechał kolarz, który trasę 152 km przejechał w ciągu 4 godzin?


Odpowiedź :

s=152km=152000m

t=4h=240m=14400s

V=s/t=152000/14400=11m/s