Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wzór na pole trapezu: P=(a+b)*h/2
Obwód: (3,6dm=36cm)
Obliczenie podstaw: 36cm:2=18cm
(skoro różnica długości podstaw wynosi 10cm) podstawa (na dole) wynosi 28cm a podstawa (na górze) 8cm
Ramię ma długość 10cm
P=36*10/2=180
P=180cm kwadratowych