👤

1) Suma długości wszystkich krawędzi sześcianu jest równa 46cm. Ile wynosi pole powierzchni całkowitej tego sześcianu? Szybko pls​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

szescian ma 12 krawedzi tej samej długosci

a= dł. krawedzi

a=46:12=23/6   cm

Pc= 6*a²=6*(23/6)²=6*529/36=529/6=88   1/6  cm ²

Szczegółowe wyjaśnienie: