👤

Za 3 jednakowe piłki zapłacono 240 zł ? jaka była cena piłek
matematyka praktyczna


Odpowiedź :

Odpowiedź:

x-cena piłki

3x=240zł /:3

x=80zł

Odpowiedź: cena jednej piłki wynosi 80 zł