👤

prosze o rozwiązanie daje 20 pkt ❤️​

Prosze O Rozwiązanie Daje 20 Pkt class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

2.  

2,2,4,4- tetrametyloheksan

3.

dane: 1 molCl2 =71/g/mol

          0,5 mola =35,5g/mol,

masa  cząsteczkowa C2H5Cl=64,5 g

                            71g               64,5g

reakcja: C2H6 + Cl2--hv--->C2H5Cl + HCl

                            35,5g                 x

         71g   ------64,5g

         35,5g -----  x

               x= 64,25g chloroetanu

odp: Otrzymano w tej reakcji 64,5g chhloroetanu

4

monomerem tego polimeru jest wzór strukturalny C