Odpowiedź :
Odpowiedź:
a= d. krawedzi podstawy= 3 cm Pp=a²=3²=9
1/2 a= 1,5cm H= wysokosc bryły =?
h= wysokosc sciany bocznej= 5cm
H²+(1/2 a)²=h² H²= 5²-1,5² H²= 22,75
H²= 22 3/4 = 91/4 H= √91/2
V= 1/3* Pp*H= 1/3*9*√91/2= 3√91/2 cm ³
Szczegółowe wyjaśnienie: