Odpowiedź :
Odpowiedź:
m=16000g=16kg
W=s*F
w maszym przypadku F to ciężar, czyli Q.
F=Q
Q=m*g
Q=16kg*10m/s^2= 160N
W=1,25m*160N= 200J
Odp. Paweł wykonal pracę o wartości 200 J
Odpowiedź:
m=16000g=16kg
W=s*F
w maszym przypadku F to ciężar, czyli Q.
F=Q
Q=m*g
Q=16kg*10m/s^2= 160N
W=1,25m*160N= 200J
Odp. Paweł wykonal pracę o wartości 200 J