Odpowiedź :
Odpowiedź:
G=6,67*10⁻¹¹m³kg⁻¹s⁻²
g=9,81m/s²
obw=40000km=4*10⁷m
obw=2πr
r=obw/2π
r=4*10⁷m/6,28
r=0,64*10⁷m
g=GM/r²
gr²=GM
M=g*r²/G
M=9,81m/s²*(0,64*10⁷m)²/6,67*10⁻¹¹m³kg⁻¹s⁻²
M=6*10²⁴kg
Odpowiedź:
G=6,67*10⁻¹¹m³kg⁻¹s⁻²
g=9,81m/s²
obw=40000km=4*10⁷m
obw=2πr
r=obw/2π
r=4*10⁷m/6,28
r=0,64*10⁷m
g=GM/r²
gr²=GM
M=g*r²/G
M=9,81m/s²*(0,64*10⁷m)²/6,67*10⁻¹¹m³kg⁻¹s⁻²
M=6*10²⁴kg