Adam rozpędzał wózek...

Odpowiedź:
m=50kg
F=120N
t=5s
a=0,6m/s²
a)
F1=m*a
F1=50kg*0,6m/s²
F1=30N
T=F-F1
T=120N-30N
T=90N
b)
a=T/m
a=90N/50kg
a=1,8m/s²