👤

Na nici zawieszono ciezarek. Jesli ciezarek jest podnoszony z przyspieszeniem a= 2 m/s, to sita nacingu nici jest dwukrotnie mniejsza od tej, przy której nic zostaje zerwana. Z jaką maksymalniem przyśpieszeniem A2 można podnieść ten ciężarek aby nic się nie zerwała.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a=2m/s²

g=10m/s²

F1=0,5Fg

F1=(a+g)*m

F=2*F1

F=2(a+g)*m

F=2(2+10)*m

F=24m

F=(a1+g)m

a1+g=24

a1<14m/s²