👤

Ile czasu upłynie zanim pociąg rozpędzi się do 30 m/s. Przyśpieszenie wynosi 0,5 m/s(kwadratową)​

Odpowiedź :

Dane:

V = 30m/s

Vo = 0

a = 0,5m/s²

Szukane:

t = ?

Wzór:

[tex]a = \frac{v}{t} | \times t \\ v = a \times t | \div a \\ t = \frac{v}{a} [/tex]

Obliczenia:

[tex]t = \frac{30 \frac{m}{s} }{0.5 \frac{m}{ {s}^{2} } } = 60s = 1min[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie