👤

Z działa wystrzelono pocisk o masie 15 kg. Pocisk przelatywał przez lufę w czasie 0,003 s i uzyskał prędkość 800 m/s. Jaka była wartość siły działającej na pocisk w lufie?

Odpowiedź :

m=15kg

t=0,003s

v=800m/s

[tex]a=\frac{v}{t} =\frac{800}{0,003} =266667\frac{m}{s^{2} } \\F=m*a=15*266667=4000000N\\[/tex]

Wartości zaokrąglone

Go Studier: Inne Pytanie