👤

Dziewczyna o masie 50 kg znajduje się w odległości 2 m od chłopaka o masie 70 kg. Ile wynosi wartość siły grawitacji między nimi? Rozwiąż zadanie podając dane, szukane, obliczenia, odpowiedź.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

[tex]F\approx5,8*10^-^8N[/tex]

Wyjaśnienie:

[tex]m_1=50kg[/tex]

[tex]m_2=70kg[/tex]

[tex]r=2m[/tex]

[tex]G=6,67*10^-^1^1\frac{N*m^2}{kg^2}[/tex]

[tex]szukane:F[/tex]

[tex]F=\frac{Gm_1m_2}{r^2}[/tex]

[tex]F=\frac{6,67*10^-^1^1\frac{N*m^2}{kg^2}*50kg*70kg }{(2m)^2}=\frac{23345*10^-^1^1N*m^2}{4m^2}=5836,25*10^-^1^1N[/tex]

[tex]F\approx5,8*10^-^8N[/tex]

Go Studier: Inne Pytanie