Odpowiedź :
Odpowiedź:
Proszę bardzo! :)
Prosta proporcja.
Jeżeli koszulka kosztuje 39.99 to jest 100%
A jeżeli jest obniżona o 30% to:
100%-30%=70%
Więc:
[tex]39.99---100\ \ procent\\x-----70\ \ procent \\\\x=\frac{70*39.99}{100}=\frac{2799.3}{100}=27.99[/tex]
Koszulka obniżona o 30% kosztuje 27.99 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
100%=39,99zł
10%=3,99zł
30%=3,99zł*3=11,97zł
39,99zł-11,97zł=28,02zł
licze na naj
Szczegółowe wyjaśnienie: