👤

Pociąg ruszył z stacji i przez 6 sekund poruszał się z przyśpieszeniem 1,6 m/s2 a następnie jechał z stałą prędkością
a) Oblicz prędkość końcową pojazdu po 6 sek ruchu i podaj ją w m/s i w km/h
b)Oblicz drogę jaką pociąg pokona ruchem przyśpieszonym
c) Oblicz prędkość średnią w ciągu pierwszych 6 sek ruchu pojazdu
d) Oblicz prędkość chwilową pociągu po 4 sekundach ruchu

Proszę o szybką odpowiedz <3


Odpowiedź :

Odpowiedź:

t=6s

a=1,6m/s²

a)

v=at

v=6s*1,6m/s²

v=9,6m/s=9,6*1/1000km:1/3600h=9,6*3600h/1000km=34,56km/h

b)

s=at²/2

s=1,6m/s²*(6s)²/2

s=28,8m

c)

vśr=s/t

vśr=28,8m/6s

vśr=4,8m/s

d)

v=at

v=4s*1,6m/s²

v=6,4m/s