👤

Kasia miała 40 złotych. Na zeszyty wydała 5% tej kwoty, a na słodycze 20% tej kwoty. Ile złotych wydała na zeszyty, a ile na słodycze?

Błagam o pomoc.
Daje naj. <33
Byłabym wdzięczna za obliczenia i odpowiedz. <33