Odpowiedź :
Odpowiedź:
2C +O2 = 2CO
2×12 24 = 2×28
masa C = 12g
Masa tlenu 32g
przyrownujemy masa zwiazku na podstawie ukladu okresowego oraz ta która jest podana w poleceniu
24 g wegla _ 56 g CO
24 g węgla to również otrzymamy 56 g tlenu węgla II
Odpowiedź:
mC=12u
mO2= 32u
2C + O2= 2CO
24g+ 32g= 56g
odp; W reakcji powstanie 56g CO