Odpowiedź :
Odpowiedź:
Va = 9 m/s
Vk = 0
a = - 3 m/s²
----------------------
a = ΔV/t
t = ΔV/a = (Vk - Va)/a = (0-9)/(-3) = 3s
t = 3 s - czas hamowania
s = Va*t - at²/2 = 9*3 - (3*3²)/2 = 27 - (3*9)/2 = 27-27/2 = 27-13,5 = 13,5 m
s = 13,5 m - droga


Odpowiedź:
Va = 9 m/s
Vk = 0
a = - 3 m/s²
----------------------
a = ΔV/t
t = ΔV/a = (Vk - Va)/a = (0-9)/(-3) = 3s
t = 3 s - czas hamowania
s = Va*t - at²/2 = 9*3 - (3*3²)/2 = 27 - (3*9)/2 = 27-27/2 = 27-13,5 = 13,5 m
s = 13,5 m - droga