👤

9. Za 3 kg śliwek mama zapłaciła 16 zł. Ile kosztował 1 kg śliwek?
Odpowiedź:


Odpowiedź :

Odpowiedź:

16 zł : 3 kg ≈ 5,33 zł

1 kg  kosztował w przybliżeniu 5,33 zł